Gospodarstwo Agroturystyczne POG GRAPĄ

home contact homeŚwięto Łąckiej Śliwowicy - Święto Owocobrania


Jest to typowo regionalna impreza z licznym udziałem zespołów folklorystycznych i orkiestr dętych z Polski i zagranicy, druga co do wielkości po organizowanym rokrocznie w maju Święcie Kwitnącej Jabłoni. Stanowi ona prezentację dorobku kulturalnego i pracy rąk rolników i sadowników z całej gminy Łącko. Wielką atrakcję tej imprezy stanowi stoisko prezentujące proces wyrobu oryginalnej łąckiej śliwowicy. Dodatkowo obejrzeć można liczne stoiska poszczególnych sołectw gminy prezentujące ich dorobek, stoiska rolników i sadowników, a także twórców ludowych.

Wiecej informacji

Święto Kwitnącej Jabłoni


Na stoku Góry Jeżowej w przepięknym malowniczo usytuowanym miejscu, jest Amfiteatr w którym rok rocznie odbywa się wielka impreza regionalna „Święto Kwitnącej Jabłoni”, które posiada bodaj najdłuższą tradycję w tej części Polski. Po raz pierwszy odbyło się w 1947 roku. Łącko wabi nie tylko widokiem kwitnących sadów ale i grzeszną legendą: pewien bardzo mądry tutejszy proboszcz kazał przed laty swym parafianom, by zamiast klepania zdrowasiek sadzili za każdy grzech po jednej jabłonce. Łąckowianie szybko zrozumieli, że na swych grzechach mogą łatwo zrobić zupełnie dobry interes. Grzeszyli więc śmiało i sadzili owocowe drzewka, ufając że obie te czynności zostaną im policzone w poczet dobrych uczynków (dziś w Łącku kwitnie co roku kilkaset tysięcy drzewek).

Wiecej informacji

polecamy

ZIMOWE KULIGI

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału organizowanych przez nas kuligów z pochodniami, po których jest organizowane wspólne ognisko z śpiewami, wyrobami tradycyjnymi i herbatą góralską.

kulig


WYROBY WŁASNE

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty wyrobów własnych, które są produkowane tylko i wyłącznie w naturalny sposób.

jabłka